Odborná historie projektu


Jak to všechno začalo ?

Vincent Priessnitze
Vincent Priessnitze
Založení lázní Gräfenberk / Jeseníky
Založení lázní Gräfenberk / Jeseníky

Vše začalo v roce 2008. 

Od té doby jsme začali pátrat po výhradně českých osobnostech balneo léčby a inovativních zážitkových principech akupresury včetně českých lidových zvyků s tím spojených  i doprovodných podporujících metodách.
Velice nás zaujal jednak zážitkový princip balneo léčby studenou vodou,českého lidového lékaře V. Priessnitze, ale také terapeutické účinky šlapání zelí a hroznů v kádích v kombinaci se zážitkovým přístupem k pohybu a umění J.A. Komenského, colorterapií Františka Křižíka a účinky  pohankových slupek.
Otázkou bylo, jak umožnit bezpečný příjemný taneční pohyb v kádích naplněných vodou klientům SPA a Wellness zařízení, protože klasické chodníky S.Kneippa tuto možnost nenaplňovaly. Zároveň, jak je kombinovat s principy akupresury, colorterapie, muzikoterapie a tance. Na základě těchto požadavků jsme nechali vyrobit na zakázku dvě pohodlné a stabilní dřevěné lakované kádě, zakoupili dvě stabilní kovová bradla, (designově odpovídající,) a přidali relaxační účinky, pohankových slupek, infra lamp, akupresurních chodníků. atd...


Díky 30 leté praxi v oborech kosmetická a wellness péče, aromaterapie, taneční choregorafie, balet, herectví, scénáristka, fitness atd.., a  především díky inspiraci českých velikánů V. Priessnitze, J.A. Komenského a F. Křižíka  vypracovala paní Jana Havlatová ( Janatová) základní principy české originální Wellness procedury Balneo dance Classic. V dalších variantách Balneo dance pak přidala nástavbové prvky jako např. využití netradičních hudebních nástrojů, říkadel , hudby podobně jako v případě Orffovy metodiky, dále prvky lidové kultury, saunového divadla, atd... Vznikly tak nástavbové metodiky pod názvy Balneo dance Foot, Balneo dance Happy Baby, Balneo dance - SPA divadlo, Balneo dance Fitness a V. Priessnitze.


Během let vývoje Balneo dance paní Jana hledala cestu, jak zjistit, zda je metodika vhodná a kvalitní pro SPA a Wellness účely, proto oslovila nejmenovanou evropskou SPA manažerku, aby proceduru shlédla, a vyslovila svůj názor. Po osobní návštěvě, která proběhla ve prospěch potvrzení kvalit Balneo dance se paní Jana rozhodla zařadit metodiku do právě připravovaného rekvalifikačního kurzu Manažer,, s wellness specializací '', který obdržel akreditaci MŠMT v roce 2017, pro něž psala autorská skripta.
Od té doby procházelo Balneo dance dalším osamělým vývojem, až přišel čas, a na scéně se objevila jeho další podporovatelka choreografka, herečka, moderátorka, scénáristka, režisérka eventů, paní Andrea Straková.
Díky paní Andrejce Strakové nabralo Balneo dance nový dech a směr pod  ochrannou známkou J&A  ORIGINAL BALNEO DANCE.


J&A ORIGINAL BALNEO DANCE


Od 10.6. 2020 spolupracují paní Jana Havlatová a Andrea Straková na pořádání prvních kurzů nových certifikovaných TOP trenérů a trenérů J&A ORIGINAL BALNEO DANCE, vytváří se kolekce sportovně tanečního oblečení J&A ORIGINAL BALNEO DANCE a choreografie prochází dalším vývojem,. Dále se začíná rozvíjet spolupráce s obchodními partnery na výrobu originální receptury vlastních nápojů řady Wellness drink Fit&Slim J&A ORIGINAL BALNEO DANCE ve spolupráci s firmou Nonage , českým výrobcem molekulárního vodíku H2Europe company. Následně vzniká autorské logo J&A ORIGINAL BALNEO DANCE a na upv. cz je zažádáno o registraci ochranné známky značky J&A ORIGINAL BALNEO DANCE. V létě 2020 je natočeno v Praze a na zámku Liblice profesionální prezentační video. Na podzim 2020 se pocedura začíná nabízet konkrétním SPA a Wellness hotelovým i dalším zařízením i klinik v ČR i zahraničí . Díky pandemii jsou nově navázané spolupráce posunuty na jaro 2021. V této době získává procedura J&A ORIGINAL BALNEO DANCE posudek Institutu Lázeňství a balneologie ILAB Karlovy Vary a vzniká také luxusní originální krém a olej J&A ORIGIINAL BALNEO DANCE pod názvem Spa Symphony Exclusive, Zároveň se dostává do prodejního řetězce originální nápoj J&A ORIGINAL BALNEO DANCE Wellness drink Fit & Slim, a J&A ORIGINAL BALNEO DANCE přijímají pozvání tureckého pana velvyslance ke spolupráci.

Prvním hotelovým zařízením, kde je možné objednávat služby J&A ORIGINAL BALNEO DANCE se stává sportovně relaxační areál S centrum v Benešově u Prahy.

Pro zesílení účinků masáže používáme také náš originální postup masáže pomocí
,, Masážních pohankových prstů a mušlí " .

( Užitý vzor - upv.cz - www.masaznipohankoveprsty.cz)